Adrasan Çiçek Pansiyon | Adrasan Denize Yürüme Mesafesinde Çiçek Gibi Pansiyon

Olympos Blog

Adrasan’da Neler Yapılabilir ?

Adrasan’a tatile gitmeyi düşünüyorsunuz ve tatiliniz boyunca Adrasan’da neler yapılır, ne gibi etkinliklere katılmak gerekir bunu araştırıyorsanız doğru başlığa geldiniz. Elimizden geldiğince sizlere Adrasan’da tatil yapan birisinin neler yapabileceğini, zamanını nasıl değerlendirebileceğini özetleyelim.

Öncelikle Adrasan Koyu Akdeniz’in en özel, en temiz koylarından birisidir. Denizi sevenler için bu anlamda Adrasan adeta cennettir desek yalan olmaz. Kilometrelerce uzanan geniş ferah bir kumsalı vardır. Deniz tabanı taş, çakıl değil tamamen kumdur ve deniz derinlik seviyesi aniden artmaz. Yüzme konusunda tereddütleri olan misafirlerimiz bu anlamda içleri rahat bir şekilde keyifle denizin tadını çıkarabilirler. Adrasan Koyu’nun korunaklı bir koy olması sebebiyle çok fazla dalga ile karşılaşmazsınız. Adrasan Çiçek Pansiyon ve yine diğer işletmeler denize genelde yürüme mesafesindedirler. Sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra havlunuzu omuzunuza atıp birkaç dakika yürüdükten sonra kendinizi masmavi sulara bırakabilirsiniz. Kumsalın uzun ve geniş olması sebebiyle dipdibe, sıkışık ortamlar olmaz. Rahatça güneşlenebilir, kitabınızı okuyabilir, sakinliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Adrasan sakin, huzur veren bir tatil beldesidir. Gerek gündüzleri gerekse akşamları her yandan huzurun yükseldiğini hissedebilirsiniz ama bu demek değildir ki geceleri uyumak, sakin sakin takılmak istemeyenler için alternatif yok, var efendim, bolca alternatif var bu konuda da. Geceyi eğlenerek sabaha bağlamak, günün ilk ışıklarına kadar eğlenmek isteyen misafirlerimiz için 10 dk uzaklıkta olan Olimpos’u önerebiliriz. Olimpos’ta birçok bar – disko sabaha kadar hizmet vermektedir. Eğer daha üst düzey bir şey istiyorsanız Kemer 20 km kadar Adrasan’a mesafededir ve burada ülkece ünlü diskolar bulunmaktadır.

Adrenalin arayan misafirlerimiz içinde çeşitli alternatifler mevcuttur. Adrasan Ölüdeniz Babadağ’dan sonra uçuş seyri, güzelliği açısından ilk sıralarda gelen take of u ile yamaç paraşütü konusunda öncü beldelerden birisidir. Yaklaşık bin metre yükseklikteki Role ismi verilen tepeye arazi araçları ile çıkıp deneyimli pilotların eşliğinde yamaç paraşütü deneyimini yaşayabilirsiniz. Yamaç paraşütü yaşadığımız hayatta her insanın ölmeden önce yaşaması gereken bir aktivite olduğunu da belirtmek isteriz. Bin metreden kalkış yapıp manzaranın tadını çıkararak Adrasan sahiline iniş yapılmaktadır. Adrenalin seven misafirlerimiz için şiddetle tavsiye ettiğimiz bir aktivitedir bu.

Adrasan Likya Yolu üzerinde ve önemli yürüyüş güzergahlarına sahip bir  doğa cennetidir. Olimpos – Adrasan ve Adrasan Gelidonya Feneri – Karaöz güzergahı Likya Yolu’nun en keyifli bölümleridir. Yürümeyi, doğa ile içiçe olmayı seven misafirlerimiz için trekking aktivitelerini önermekteyiz. Gelidonya Feneri ile ilgili daha sonra daha detaylı bir yazı yazacağız ve burayı anlatacağız. Gelidonya Feneri hayatınızda gördüğünüz en özel yerlerden birisi olacağına eminiz.

Deniz seven misafirlerimiz için Adrasan zaten cennet gibi demiştik ama dahası var elbette. Adrasan’dan her sabah günübirlik tekne turları iki farklı güzergah olmak üzere turlara çıkmaktadırlar. Sabah saatlerinde yola çıkan tekneler anlatması kelimelerle zor olan güzellikteki koylarda akşam saatlerine kadar sizi gezdirip akşam üzeri Adrasan’a dönmekteler. Gün içinde öğle yemeğini teknede yiyebilirsiniz ve iki güzergahta da birbirinden özel koylarda denize girebilirsiniz.

Özetle Adrasan tatil anlayışı çok farklı olan her kesime hitap eden bir tatil yöresidir. Pişman olmayacağınızdan emin olduğumuz bir yerdir. Adrasan Çiçek Pansiyon olarak tüm bu aktiviteler ve tatil planlamalarını sizler için yapıyor size öneri olarak sunuyoruz..

Have your say

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz:

 

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur