Adrasan Çiçek Pansiyon | Adrasan Denize Yürüme Mesafesinde Çiçek Gibi Pansiyon

Olympos Blog

Likya Yolu’nun en özel Güzergahı : Adrasan

Phaselis – Tekirova’dan başlayıp Fethiye’ye kadar uzanan dünyanın en uzun yürüyüş parkurlarından birisi olan Likya Yolu. Sadece en uzunlarından birisi olmakla kalmıyor, en keyifli olanı denilebilir. Adrasan Likya Yolu’nun en renkli ve en özel parkurlarından birisinin kesişim noktasındadır. Olimpos – Adrasan, Adrasan Gelidonya Feneri ve Karaöz parkurları Likya Yolu’nun en özel parçaları..

Adrasan’da tatil yapanlar için şiddetle görmelerini önerdiğimiz bir yer olan Gelidonya Feneri’de bu istikamette bulunuyor. Gelidonya Feneri’ne araba yolu olmaması fener ve çevresinin bakir güzelliklerinin korunmasında önemli etken. Denizden yüksekliği açısından ülkenin en yüksek feneri olması özelliklerinden birisi. Adrasan Gelidonya arası yürüme mesafesi 9-10 km civarında ve bu istikamette market veya bu tarz herhangi bir şey görmek mümkün değil. Bu yüzden eğer bu yolu yürümeyi göze alıyorsanız tedarikli olmanızı tavsiye ederiz. Özellikle bol bol içme suyu yanınıza almadan kesinlikle yola çıkmayın ve bu güzergahın yokuşlar içerdiğini ve zor bir yol olduğunu bilerek yola çıkmanızda yarar var. Zor, sıkıntılı bir yol ama hayatınız boyunca göremeyeceğiniz güzellikte manzaralar sizi bekliyor, bundan emin olabilirsiniz.

Adrasan Çiçek Pansiyon olarak misafirlerimize bu yolu yürümeleri konusunda sık sık tavsiyede bulunuyoruz. Adrasan’a geldiyseniz araçların ulaşamadığı, sadece doğa sever yürüyüşçülerin keşfedebildiği bu yolu keşfetmenizi diliyoruz. Adrasan sadece deniz kum güneş sevenlerin tercih ettiği bir tatil bölgesi değil. Gerek yürüyüş alanları gerek farklı aktiviteler sizlere bol alternatifli, sıkılmadan geçireceğiniz zamanların garantisini veriyor.

Gelidonya Feneri dışında diğer yönde Olimpos – Adrasan istikametini de unutmayalım. Musa Dağı’nın zirvesinden geçen bu yol sizi Olimpos’a götürecektir. Musa Dağı’da keşfedilmesi gereken yerlerden birisi. Dağda henüz Kültür Bakanlığı’nın koruma altına almadığı antik kalıntılar mevcut ve yüksekten manzara harika. Yol sonunda Olimpos’ta Antik Kenti gezip denize girip minibüs ile geri dönmeniz mümkün.

Have your say

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz:

 

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur