Adrasan Çiçek Pansiyon | Adrasan Denize Yürüme Mesafesinde Çiçek Gibi Pansiyon

Olympos Blog

Tatil için Neden Adrasan Tercih Edilmeli ?

Adrasan’ı tercih etmeniz için size dolu bir kitap içeriği kadar sebep sayabiliriz. Tatil kelimesinin içeriğinde yer alabilecek bir çok imkanı Adrasan’da bulabilirsiniz. Adrasan’da tatil yapmayı düşünüyorsanız da Adrasan pansiyonlar içinde Çiçek Pansiyon’u neden tercih etmeniz gerektiğini özet geçelim.

Adrenalin Seviyorum , Adrasan’da ne Yapabilirim ?

Adrenalin sevenler için Adrasan yamaç paraşütü konusunda Akdeniz’in en harika take off larından birisine sahiptir. Bin metrelik tepeden Adrasan manzarası eşliğinde uçabilirsiniz, ayaklarınızı yerden kesecek bir aktivite. Bunun dışında Göynük Kanyonu size keyifli bir kanyon yürüyüşü imkanı sağlar. Ayrıca Kuzdure’de rafting yapabilirsiniz.

Sakinlik Sevenler İçin Bulunmaz Bir yer Adrasan

Adrasan genel yapısı ile gürültüden uzak sakin bir yapıya sahiptir. Kafa dinlemek, stresten uzak kalmak istiyorsanız Adrasan tam size göre bir yer. Gerek gündüzleri gerekse geceleri gürültü duymazsınız. Çiçek Pansiyon’un kamelyalarında tembellik yapabilir, hamaklarda kısa uyku keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Deniz, Güneş ve Kum Arayanlar

Adrasan kilometrelerce uzanan bir kumsala sahiptir. Akdeniz’de kirlenmemiş, yapılaşmamış az sayıda koydan birisi Adrasan’dır. Kumsalın çok uzun olması sebebiyle sıkışık şezlonglar göremezsiniz. Rahat bir ortamda güneşlenebilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Adrasan tekne turu konusunda iddialı bir beldedir. Günübirlik gidilen tekne turlarında öğlen teknede yemeğinizi yiyebiliyorsunuz ve gün boyunca tekneler sizi Adrasan çevresindeki kelimeler ile anlatılamayacak güzellikteki koylarda gezdiriyor. Ayrıca son yıllarda adından çokça bahsedilen Suluada’ya yine bu turlarla gitmek mümkün. Akşam üzeri denize ve güneşe doymuş halde pansiyona dönüyorsunuz.

Artı konu sadece Adrasan’dan ibaret değil, Türkiye’nin en çok mavi bayrak alan plajları bu bölgede, dilerseniz bu plajları görebilir ve dünyanın en harika denizlerinde tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Yürüyüş Sevenler

Adrasan dünyaca ünlü Likya Yolu güzergahlarından en önemli noktalarından birisidir. Tekirova’dan başlayıp Fethiye’y uzanan Likya Yolu’nun en keyifli kısımları Olympos – Adrasan ve Adrasan – Karaöz arasıdır. Bu güzergahlarda tadına doyulmaz manzaralar sizi bekliyor. Gelidonya Feneri yine bu istikamette yer alan bir güzellik. Trekking yani yürüyüş amaçlıyorsanız Adrasan size bolca alternatif sunuyor.

Tarihe Merakınız Varsa

Adrasan çevresi Likya dönemi kalıntılarla dolu bir belde. Hemen yanı başında Olimpos Antik Kenti bulunuyor. Tarihe merakınız varsa araba ile 10 dakikalık bir yol sonrası Olympos’u görebilir, antik kenti gezebilirsiniz. Eğer kendinize güveniyorsanız Adrasan – Olympos arası güzergahı yürümenizi tavsiye ederiz. Musa Dağı Olympos ile Adrasan arasında kalan dağdır ve bu dağda henüz koruma altına alınmamış çok sayıda kalıntıyı inceleyebilirsiniz.

 

Tüm bunlar kısa bir tatile sığdırabilecek aktiviteler.  Adrasan Pansiyon konusunda Çiçek Pansiyon verdiği hizmet açısından iddialı bir işletmedir. Odalarımız, bahçemiz, denize yürüme mesafesinde oluşumuz ve ev yemekleri ile tadı damağınızda kalacak öğünler Çiçek Pansiyon’da, bekleriz…

 

 

Have your say

 

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur