Adrasan Çiçek Pansiyon | Adrasan Denize Yürüme Mesafesinde Çiçek Gibi Pansiyon

Olympos Blog

Adrasan Suluada Neresidir ve Nasıl Bir Yerdir ?

Suluada Adrasan açıklarında, Adrasan’ın güney batısında küçük bir ada. Suluada’yı özel kılan birçok sebep var.  Maldivleri andıran kumsalı, turkuaz rengi tertemiz denizi ile son yılların gözde yeri haline geldi. Özellikle geçen yıl ntv nin yaptığı haber ( haber linki burada ) sonrası popülaritesi çok arttı. Suluada’ya gitmenin yolu ise Adrasan’dan geçiyor. Yaz sezonunda Adrasan limandan günübirlik tekne turları sabah çıkıp akşam saatlerinde ise geri dönüyor. Tur Adrasan’dan başlıyor ve Suluada’nın çevresinde sürüyor. Suluada’nın farklı koylarında denize girmek mümkün. Turlarda öğlen yemekleri teknede veriliyor ve akşam üzeri Adrasan’a geri dönüş oluyor.

Suluada kelimelerle anlatılamayan yerlerden birisi. Sahip olduğu güzelliği cümlelere dökmek gerçekten mümkün değil. Kumsalın ve denizin renkleri sizi farklı bir dünyaya götürüyor. Normalde Adrasan başlı başına bir güzellik ama eğer Suluada tekne turuna katıldıysanız akşam dönüşünde Adrasan gözünüze vasat bir yer olarak görünebiliyor.

Suluada ada içinde çıkan tatlı su kaynağından ismini almış. Biz Türkler isim koyma konusunda sanırım biraz tembeliz:) İçinden su çıkıyor madem Suluada diyelim demişler, şeklinde bir fikir yürütebiliriz. Bu suyun böbrek hastalıklarına iyi geldiği tur rehberleri tarafından özellikle belirtiliyor. Ama elbette Suluada’ya gitme sebebi öncelikle barındığı eşsiz kumsalı ve denizi. Eğer batı Antalya’da bir yerlerde tatil yapıyorsanız Adrasan’dan turlara katılmanızı ve Suluada’yı görmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Aşağıda ne anlatmak istediğimizi az da olsa anlatacığını düşündüğümüz bir kaç fotoğraflık bir foto galeri bırakıyoruz, iyi seyirler..

2 comments

Have your say

Spam yorumlar yüzünden soru sormak zorunda kalıyoruz:

 

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur