Adrasan Çiçek Pansiyon | Adrasan Denize Yürüme Mesafesinde Çiçek Gibi Pansiyon

Olympos Blog

Adrasan’da Ne Yenir Ne İçilir?

Güzellikler şehri olarak tabir edebileceğimiz yerler arasında Adrasan yer alıyor. İlk defa tatil cennetine yolu düşecek kişiler nerelere gidilir, ne yenilir ne içilir öğrenmek istiyor. Önceden öğrendiği bu yerleri ziyaret ediyor, en meşhur yiyecek ve içeceklerini tatma fırsatına sahip oluyor. Adrasan turistik bir yer olduğu için doğal olarak buraya geldiğiniz an çok fazla otelleri görebilmeniz mümkün olacak. Yerel restoranları çok fazladır. Böylelikle hangisine gitmek istiyor olursanız olun giderek en güzel yemekleri tatmaya başlarsınız. Midenizi bayram ettirecek harika bir yemek şöleni ortaya çıkartılmaktadır. Kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan pek çok lezzetleri bir araya getirerek ziyaretçilerin mutlu olmasına da yardımcı oluyor. Buna göre sizlerde artık istediğiniz an Adrasan ziyaretleri yapabilir ve güzellikleri yakından görmeye başlarsınız.

Adrasan koyuna doğru yola çıktığınız andan itibaren bile karşınıza çok fazla güzellikler çıkmaya başlıyor. Yol boyunca kenarlarda hizmet veren şık restoranları göreceksiniz. Hatta bu restoranlarda olmak için can bile atabilirsiniz. Adrasanda yenilmesi gereken en meşhur tatlılardan birisi de vişneli ekmek kadayıfı olduğunu söyleyebiliriz. Bu lezzeti tadanlar, sırf bu lezzet için bile yeniden Adrasan ziyaretleri yapıyor.

Bu lezzetler için Çiçek Pansiyon’un alakart restaurantına uğrayabilirsiniz.

Adrasan Meşhur Yemekleri Neler?

Ülkemizde her şehre özgü meşhur yemekler farklılık göstermektedir. Gezginler tarafından da şüphesiz bu konu ayrı bir öneme sahip diyebiliriz. Çünkü gidilen yerlerde ki yemeklerinde aynı şekilde hem mideye hem de göz zevkine ayrıca hitap etmesi gerekiyor. Her ne kadar Adrasana geldiğiniz zaman güzellikleri unutamazken, en meşhur yiyecekleri de damağınızda yer edecek. Tüm bu yiyeceklerin dışında ayrıca tatmanız gereken güzel lezzetlerde var. Bunlar, kokulu portakal balı ve taze köy yumurtası, köy tereyağı ve tulum peyniri denilebilir. En az tatlıları kadar kahvaltılarındanda istifade etmeniz gerekecek. Güne oldukça iyi şekilde başlamanız adına Adrasan kahvaltıları iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkacak. Özellikle doğal ürünler yer aldığından dolayı organik kahvaltının ne demek olduğunu daha iyi şekilde anlamaya başlayacaksınız.

Adrasan’da Akdeniz Esintileri

Akdeniz mutfağına özgü olan zeytinyağlı pek çok çeşitleri bir arada bulmanız da mümkün. Zeytinyağlı yemeklerle aranız iyiyse o zaman Adrasan ziyaretlerinizde hoşca zamanlar geçirip zeytinyağlı yemekleri de tadabilirsiniz. Balığın yanında meze tarzı sunulan birden farklı zeytinyağlı yemekleri vardır. Böylelikle sofralarınızı adeta bir çilingir sofrasına dönüştürmenizde mümkün olur. Adrasan içerisinde yer alan en özel balık restoranlarında da en güzel mezeleri bulabilirsiniz. Taze mevsime özgü balıklari tatmak istiyorsanız o halde Adrasan en doğru adreslerden biri olacaktır.

Have your say

 

Copyright Divasa Hotel 2014 | Design by ozgur